Pozitívne účinky kávy na ľudský organizmus

Pozitívne účinky kávy na ľudský organizmus

Niekto si bez nej nevie predstaviť ráno, niekomu zase vôbec nechýba. Káva je obľúbený nápoj ľudí rôznych vekových kategórií, či národností. Pri slove káva nás väčšinou napadne práve Taliansko. Vedeli ste, že do Európy sa káva dostala najskôr práve do Talianska? Pili ju totiž benátski šľachtici a postupne sa rozširovala do celej krajiny a aj za hranice krajiny.

Dnes poznáme rôzne druhy kávových nápojov. Azda najznámejšie je Espresso, Espresso Macchiato, či Ristretto. Aj napriek tomu, že mnohí ju považujú za návykovú, káva má pozitívne účinky na ľudský organizmus. Viete aké? My vám ich prezradíme. Dobrou gurmánskou kávou rozhodne nič nepokazíte.

Znižuje riziko vzniku viacerých chorôb

Určite ste už počuli, že káva znižuje riziko viacerých chorôb. Je napríklad dokázané, že káva má priaznivý vplyv na ľudí, ktorí sú ohrození cukrovkou. Znižuje totiž riziko vzniku diabetesu 2. typu a

vzniku Alzheimerovej choroby. Alzheimerova choroba je neurodegeneratívne ochorenie, na ktoré žiaľ zatiaľ stále nie je liek. Ak ale budete piť kávu a zdravo sa stravovať, riziko rozvinutia tejto choroby u vás bude minimálne.

Ak teda radi chodievate do reštaurácie, doprajte si chutnú kávu v reštaurácii. Káva v reštauráciach je pripravovaná na kvalitných kávovaroch a reštaurácie si dávajú záležať na výbere naozaj kvalitnej a poctivej zrnkovej kávy.

Zlepšuje fyzickú kondíciu a rôzne aspekty fungovania mozgu

Ak je vaša kondícia slabá a potrebujete ju zlepšiť, práve káva vám môže pomôcť. Kofeín, ktorý káva obsahuje, totiž zvyšuje produkciu adrenalínu a ešte k tomu aj podporuje uvoľňovanie mastných kyselín z vašich tukových zásob.

Káva nezlepšuje len fyzickú kondíciu, ale aj náladu, bdelosť, či napríklad pamäť.

Zdroj antioxidantov, ochrana pečene a pomoc v boji proti depresii

Káva je považovaná za najväčší zdroj antioxidantov. Okrem znižovania rizika vzniku viacerých chorôb a zlepšenie fyzickej kondície a rôznych aspektov fungovania mozgu chráni pečeň a znižuje riziko rozvinutia depresie.

Zdroj obrázka:

Autor: naito29 / Shutterstock.com

Share on FacebookSimilar Posts
Zaujímavosti o káve, o ktorých ste možno ešte nepočuli
Zaujímavosti o káve, o ktorých ste možno ešte nepočuli
Tento nápoj pripravený z rozomletých zŕn kávovníka milujú takmer všetci bez rozdielu veku. Aj keď dlhodobo sa vedú debaty o...
Koľko kávy denne pre lepšie zdravie a aký kávovar vybrať
Koľko kávy denne pre lepšie zdravie a aký kávovar vybrať
Koľko kávy denne pre lepšie zdravie a aký kávovar vybrať Mnoho z nás si ráno bez šálky kávy už ani...
Káva robí dôchodcov múdrejšími a rýchlejšími
Káva robí dôchodcov múdrejšími a rýchlejšími
Káva robí dôchodcov múdrejšími a rýchlejšími Asi ste toho o káve počuli už veľa a možno je pre vás najdôležitejšie...

Zatial nebolo pridané žiadne hodnotenie.

Vaše hodnotenie


Name (required)

Email (required)

Website

Potvrďte že nie ste robot *