Najlepšie kávovary vám zaručia zážitok z prípravy i pitia kávy

Najlepšie kávovary vám zaručia zážitok z prípravy i pitia kávy

 

Kto má rád kávu, vie, že doma sa jednoducho nezaobíde bez kvalitného kávovaru. Nemusíte si lámať hlavu nad tým, že ide o zbytočný luxus. Nejde. V súčasnosti sú kávovary dostupné za prijateľné ceny a vy si vďaka nim môžete dopriať svoj obľúbený nápoj každý deň a v pohodlí domova bez akýchkoľvek problémov.

Kávovary sú dobré napríklad aj ako vianočný či narodeninový darček. Ak niekto miluje kávu tak ako vy, doprajte mu tú radosť a jeden dobrý kávovar mu darujte. Pri príprave kávy si oddýchne, nadýcha sa jej príjemnej vône a bude spokojný s výsledkom. Veď napokon načo sú darčeky, ak nie na to, aby robili radosť vám i obdarovanej osobe? Tie najlepšie kávovary sú pákové či automatické, vybrať si však môžete napríklad aj z kapsulových.

Prvé menované sú určené pre skúsenejších kávičkárov, takých, ktorí chcú proces prípravy a samotné dávkovanie riadiť. Druhé ocenia ľudia, ktorí síce kávu milujú, ale nie sú v úkonoch s jej prípravou spojených až takí zbehlí. Pri automatických espresovačoch totiž stačí prípravu kávy aktivovať jedným tlačidlom. Kapsulové kávovary sú tá najjednoduchšia, a pritom najlacnejšia alternatíva.

Delonghi ECAM 22.110SB

Vyberte si kvalitu za rozumnú cenu

Nezabúdajte sa pri výbere vhodného kávovaru, či už pre vás, alebo ako darček pre blízkeho, oprieť o skúsenosti iných. Recenzie vám ako prvé napovedia, či sa o stroji oplatí zisťovať niečo viac. Ak ste sa rozhodli, že áno, mali by ste si všímať vlastnosti a funkcie kávovaru.

Zohľadniť by ste určite mali tlak. Tu platí, že najlepšie a výkonné kávovary pracujú s tlakom 30 barov. Objem nádržky na vodu je tiež dôležitý parameter. Ak viete, že ho budete používať často, prípadne že budete využívať nielen vy, mali by ste zvoliť ten s väčšou nádržkou. Milovníkov kávy s mliekom by malo zaujímať, či kávovar má funkciu speňovač. Na konci dávkovania totiž práve vďaka tejto funkcii pripraví váš kávovar spenené mlieko.

Zaujímať by vás mal aj príkon kávovaru, keďže sa tak dozviete nielen spotrebu, ale aj jeho výkonnosť pri príprave kávy.

 

Výber najlepších kávovarov na trhu!

Nezabúdajte sa pozrieť na testy

Najlepšie kávovary nájdete aj podľa testov, ktoré prinášajú všetky plusy a mínusy jednotlivých strojov na kávu. Treba myslieť na náročnosť prípravy, nutnosť údržby, výmenu filtrov či na to, čo všetko sa ku kávovaru dodáva.

Test kuchynských robotov vám pomôže si vybrať toho najlepšieho pomocníka do kuchyne. Kávovar totiž možno za kuchynského robota považovať. Nie z toho dôvodu, že zvyčajne ho máte umiestnený v kuchyni, ale preto, že je to stroj, ktorý vám pomáha šetriť čas a urobí väčšinu práce za vás.

 

Cena je dôležitá

Nielen parametre, ale aj cena hrajú pri výbere kávovaru svoju úlohu. Pre tých, ktorí kávu síce milujú, ale chcú sa čo najmenej narobiť, sú vhodné kapsulové kávovary, ktoré sú pomerne lacné. Pri ich kúpe sa však rozhodne treba zmieriť s jedným veľkým nedostatkom – kapsuly treba kupovať len pre danú značku. Ak sa vám stane, že sa vám minuli, nemusíte ich nájsť v najbližšom obchode a chuť na váš obľúbený nápoj si budete musieť nechať zájsť.

Musíte sa tiež zmieriť s tým, že výber kávy nebude veľký. Pripraviť si môžete len takú kávu, na akú máte kapsuly, resp. aká je aktuálne v ponuke.

najlepšie kávovary

Najvhodnejší darček

Najväčší problém s nákupom darčekov majú muži, ženy sú predsa len o čosi kreatívnejšie. Hoci ženy darčeky milujú, nie vždy naozaj dostanú to, po čom túžia. Alebo aspoň to, čo by sa im hodilo do domácnosti. Ak hľadáte darček pre mamu či priateľku, kávovar je dozaista vhodná voľba.

Kávovarom urobíte svojej mame určite radosť. Uľahčíte jej vďaka nemu prácu, doprajete jej kúsok výnimočnosti a ukážete jej, že sa o ňu staráte. Tri veci, ktoré z nej spravia v jej vlastných očiach neobyčajnú ženu. Keď žene doprajete takýto zážitok, bude sa na vás pozerať inak.

Share on FacebookSimilar Posts
Ako sa obliecť pohodlne a sexy do kaviarne?
Ako sa obliecť pohodlne a sexy do kaviarne?
Ako sa obliecť pohodlne a sexy do kaviarne Oblečenie pomáha pomôcť ženám cítiť sebadôveru a posilnenie. Médiá ovládané mužmi stanovujú...
Ako si vybrať kávovar?
Ako si vybrať kávovar?
Ako si vybrať kávovar Väčšina šudí na celom svete začína svoj deň kávou. Pomáha im prekonať hlboké prebúdzanie ráno a...
Ako si vybrať kávovar?
Ako si vybrať kávovar?
Patríte aj Vy k ľudom, ktorí začínajú deň šálkou kávy? Nebaví Vás už klasická príprava, zdá sa Vám chuť kávy...

Zatial nebolo pridané žiadne hodnotenie.

Vaše hodnotenie


Name (required)

Email (required)

Website

Potvrďte že nie ste robot *