Koľko kávy denne pre lepšie zdravie a aký kávovar vybrať

Koľko kávy denne pre lepšie zdravie a aký kávovar vybrať

Koľko kávy denne pre lepšie zdravie a aký kávovar vybrať

Mnoho z nás si ráno bez šálky kávy už ani nevie predstaviť, ďalší si ju doprajú v práci či v spoločnosti. Niekomu stačí 1 alebo 2 šálky v priebehu dňa, no niekto si doprajeme aj viac šálok. Koľko šálok kávy môžeme denne vypiť a ako to vplýva na naše zdravie? Je káva zdravá a pomáha k lepšiemu zdraviu a jeho prevencii? Aj na to sme sa pozreli v našom článku.

 

Pite 4 a 5 šálok kávy každý deň

Aby ste optimalizovali prínosy pitia kávy mali by ste vypiť denne maximálne 4 až 5 šálok kávy.  Ak vypijete jednu šálku kávy denne,  kofeín prinesie do mozgu viac cukru, teda zvyšuje energiu a podporuje výkonnosť mozgu a svalov. Ak vypijete denne dve šálky kávy, teda 200 mg kofeínu, preventívne zabezpečíte proteín do mozgu pre uchovanie pamäti. Tri šálky kávy denne znižujú výskyt rakoviny vaječníkov. Štyri šálky kávy, teda 400 mg kofeínu denne, znižuje riziko vzniku rakoviny. Päť šálok denne znižuje riziko poškodenia pečene. Ale na druhej strane, väčšie množstvo kávy môže mať  na organizmus aj negatívny dopad.čerstvo pražená a rozomletá káva.

Koľko kávy denne

Aby ste pili pravú kávu, uprednostnite kávu s kofeínom. Rovnako neznižujte jej účinky umelými sladidlami alebo sušeným mliekom. Káva znižuje únavu, ak to však preženiete, poškodíte si nadobličkovú žľazu. Káva je rovnako diuretická, teda dehydruje. Najlepšou voľbou je káva z čerstvo upražených celých organických biozŕn, ktoré sa pestujú bez pesticídov. Vyhnite sa instatnej káve – to nie je káva! Instatná káva je vyrábaná z najmenej kvalitných kávových zŕn, rovnako aj káva v kapsulách.

 

Aký typ kávovaru zvoliť?

Najlepšie pre naše zdravie je piť čerstvú kávu, ideálne namletú tesne pred samotnou prípravou. Dôležitá je aj správna príprava o ideálnej teplote vody a tlaku kávovaru. Mnoho z nás je ochotných venovať príprave kávy len málo času, preto sa odborníci zhodujú, že práve automatické kávovary sú najlepšie pre domácu prípravu kávy. Kávové zrná sú pri nich rozomleté tesne pred jej prípravou a kávovar sa stará o správnu teplotu vody aj tlak čerpadla. Viete si tak dopriať kávu ako z kaviarne rovno v pohodlí domova.

Koľko kávy denne

Káva je najobchodovanejšou komoditou na svete. Aj keď sa často hovorí o jej cene na svetových trhoch, život bez nej si už asi ani nevieme predstaviť. Stále je cenovo pomerne veľmi dobre dostupná. Podobne sú na tom aj kávovary na jej prípravu. Aj tu platí, že nákupom cez internet viete ušetriť viac, ako pri kúpe v kamennej predajni. Sledovať môžete rôzne akcie obľúbených obchodov, výpredaje či ďalšie výhodné ponuky k nákupu. Všetky zľavy a zľavové kódy, kupóny, akcie a výpredaje sú prehľadne zoradené na obľúbených stránkach www.kuponyzdarma.sk, vďaka ktorým ušetríte pri každom nákupe cez internet.

Share on FacebookSimilar Posts
Káva robí dôchodcov múdrejšími a rýchlejšími
Káva robí dôchodcov múdrejšími a rýchlejšími
Káva robí dôchodcov múdrejšími a rýchlejšími Asi ste toho o káve počuli už veľa a možno je pre vás najdôležitejšie...
4 vedecké výskumy, ktoré vám postačia na to, aby ste pochopili, že káva je dobrá
4 vedecké výskumy, ktoré vám postačia na to, aby ste pochopili, že káva je dobrá
4 vedecké výskumy, ktoré vám postačia na to, aby ste pochopili, že káva je dobrá Kofeín je najpopulárnejším psychoaktívnym „liekom“...

Zatial nebolo pridané žiadne hodnotenie.

Vaše hodnotenie


Name (required)

Email (required)

Website

Potvrďte že nie ste robot *