Kávovar Delonghi ECAM 45.760 recenzia

Kávovar Delonghi ECAM 45.760 recenzia

Kávovar Delonghi ECAM 45.760- Eletta Cappuccino

Rozmery46 x 26x 36 cm
Hmotnosť11 kg
Objem zásobníka na vodu2 l
Tlak čerpadla15 barov
MlynčekÁno

Viac technických parametrov

 

Aký je kávovar DeLonghi ECAM 45.760

Kávovar Delonghi ECAM 45.760 Eletta Cappuccino Top je špičkový kávovar pre ľudí, ktorý sú ochotní utratiť trochu viac za extra možnosti prípravy kávy a mlieka a zároveň je cena veľmi vzdialená profesionálnym kávovarom.

Cena 800 € nie je vôbec málo, ale poskytuje to, čo je pre niekoho veľmi dôležité – skvelú Flat White  a Latte stisnutím jedného tlačidla. Tým, že nezaplatíte 3 € za kávu v Starbuckse sa Vám táto čiastka časom vráti. Údržba tohto kávovaru je veľmi jednoduchá a všestrannosť tohto zariadenia je taktiež obdivuhodná. Jedinou nevýhodou okrem ceny je celkom pomalý počiatočný čas prípravy kávy. Taktiež veľké množstvo možností môže niekoho odradiť od používania tohto kávovaru.

kávovar DeLonghi ECAM 45.760

Dizajn a vlastnosti

DeLonghi Eletta Cappuccino Top má impozantný vzhľad. Nie je veľmi široký, na druhú stranu je dosť vysoký a dlhý, a preto sa najlepšie hodí do väčších kuchýň, kde opticky nezaberá toľko priestoru. V našej skúšobnej kuchyni, tento kávovar priťahoval pozornosť ako celebrita. Ale znova opakujem, záleží od miestnosti.

DeLonghi Eletta Cappuccino obsahuje množstvo chrómu. Zarážajúce je to, že to nie je ten štýlový vzhľad ako pri malých kávovaroch. Toto je 11kg vážiaci kolos. Napriek tomu, vzhľad je celkovo elegantný a podobný iným kávovarom na kapsule. Pravá strana menšej časti obsahuje 1,8 l nádobu. Hladinu vody v nej možno vidieť z boka, ale nie však  spredu, kde iba dotvára bielo/krémový chrómový dizajn. Celkom navrchu je priestor  až na 400g kávy, tesnený gumou na zabezpečenie udržania čerstvosti. Môžete vidieť aj jednu z vymožeností vedľa priestoru na sypanie kávy – malý sklz pre ešte nepomletú kávu.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop Tpd.sk ponúka kávovar Delonghi ECAM 45.760 s dopravou zdarma za najvýhodnejšiu cenu.

Viac Informácii

Táto zrnková káva je hlavným lákadlom tohto kávovaru. Ďalšou veľkou výhodou tohto kávovaru je 0,6l nádoba na  mlieko, ktorá sa nachádza v ľavej časti kávovaru. Pre tých, čo používali jednoduchšie kávovary, toto je namiesto spenovača mlieka a je základom pri príprave nápojov. Pre tých, ktorý majú radšej barový spôsob prípravy kávy, táto nádoba môže byť nahradená za tradičný výpust pary/horúcej vody. Pravdaže, ak je táto možnosť tá, ktorú by ste chceli, tento kávovar pre Vás nemusí byť dobrá voľba. Modul na mlieko ponúka premenlivú penivosť, manuálne pohyblivý regulátor, ktorý určuje ako para prechádza mliekom. Môžete si pripraviť všetko od mierne premiešaného mlieka až po klasické cappuccino. Pozrite si naše obrázky, ktoré sú zobrazené nižšie.

kávovar DeLonghi ECAM 45.760kávovar DeLonghi ECAM 45.760kávovar DeLonghi ECAM 45.760

Toto je jedno z najjasnejších  prispôsobení prípravy kávy, ale v hlavnom menu nájdete rozšírenejšie možnosti. Teplota(1-4), tvrdosť vody(môže byť použitý aj filter), sila kávy, konzistencia mlieka, toto všetko môže byť pozmenené.

Taktiež, hoci ich môžete ignorovať, Cappuccino, Latte a Flat White gombíky ponúkajú prednastavené funkcie, ktoré Vám pomôžu zabudnúť na všetky tie podrobnosti.

Tento kávovar  by mal byť používaný najmä v rodinách, alebo aspoň so spolubývajúcimi v malom byte. Sme radi, že tento kávovar obsahuje ohrievač šálok. Kovová plocha, na ktorú sa vojdú až 2 veľké hrnčeky, pričom ich obsah sa zohreje, ale nie je horúci. Toto Vám umožní zachovať si jeden drink teplý, kým ten druhý sa ešte len pripravuje. Prípadne môžete podávať dva šálky naraz.

kávovar DeLonghi ECAM 45.760

Ako sa používa?

Hoci vyzerá vážne a ponúka viac možností na výber ako menu v reštaurácii, kávovar Delonghi ECAM 45.760 je o dlhodobej jednoduchosti. A u kávovarov to znamená aj solídnu samoúdržbu. Sám sa opláchne po zavedení systému(tzv. boot) a pri vypnutí, čo je zvyčajne po 30 minútach bez použitia. Taktiež je dôležité, že je tu aj auto čistiace nastavenie na mliečnom regulátore, ktorý cez výpust prestriekne trochu vody.

kávovar DeLonghi ECAM 45.760kávovar DeLonghi ECAM 45.760kávovar DeLonghi ECAM 45.760

Jediná vec, o ktorú by ste sa mohli obávať, je že sa Vám Váš kávovar upchá vodou či kávou. Prirodzene, občas musíte vyčistiť kávovar od odpadu. DeLonghi Eletta Cappuccino Top ale uľahčuje aj toto. Použité kávové zvyšky a voda sa nachádzajú v rovnakej komore, čo znamená, že pri čistení potrebujete vybrať iba jednu časť.

Príprava jednej kávy nám zabrala 1 minútu a 47 sekúnd. To nie je veľa, ale pri každom spustení musíte prejsť cez čistiaci proces. Taktiež si nie sme celkom istí použitím dotykových tlačidiel namiesto tých klikacích. Znie to určite štýlovo, ale je dosť jednoduché omylom stlačiť nesprávne tlačidlo.

kávovar DeLonghi ECAM 45.760

Aká dobrá je káva?

Producenti kávovaru Delonghi ECAM 45.760 produkujú jedinečnú kávu, ktorej aróma sa postupne uvoľňuje. Na povrchu je krásna krémová vrstva, ktorá svedčí o vysokej kvalite DeLonghi Eletta Cappuccino Top’s 15-barovej pumpy. Ale to na čom skutočne záleží je príprava mlieka.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop Tpd.sk ponúka kávovar Delonghi ECAM 45.760 s dopravou zdarma za najvýhodnejšiu cenu.

Viac Informácii

Ako sa v skutočnosti Cappuccino odlišuje od Latte a Flat White?

Dobré pripravené kapučíno je jediné ktoré sa neusadí do dvoch rozličných vrstiev kávy a mlieka. Jeho chuť je silnejšia a menej krémová. Presná definícia Flat White je diskutabilná. Flat White ponúka zhruba dvojnásobok objemu Latte s podobnou zamatovou štruktúrou a krémovou chuťou. Flat White zvyčajne nebýva tak krémové a neobsahuje toľko mlieka ako Latte. Pena na káve je dosť objemná a úplne závisí od Vášho nastavenia. Je tu mnoho priestoru pre tých, ktorí majú radi kávu krémovú, s veľkým kopčekom peny na vrchu.

Kávovar Delonghi ECAM 45.760 taktiež ponúka veľké množstvo možností pri tvorbe vlastného nápoja, od extra jemného až po extra silný.

kávovar DeLonghi ECAM 45.760

Kávovar Delonghi ECAM 45.760 skutočne pripravuje skvelú kávu, pričom kvalita mliečnej peny je taktiež vysoká. Dokáže, pripraviť skvelý nápoj so všetkým čo k tomu patrí. Dotiahne dokonca aj maličkosti, ktoré neskúsení ľudia dokážu ľahko pobabrať.

kávovar DeLonghi ECAM 45.760 kávovar DeLonghi ECAM 45.760

 

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop Tpd.sk ponúka kávovar Delonghi ECAM 45.760 s dopravou zdarma za najvýhodnejšiu cenu.

Viac Informácii

Náš verdikt

Kávovar Delonghi ECAM 45.760 ponúka skvelý výkon vzhľadom na jeho cenu. Platíte hlavne za jednoduchosť, ktorú tento kávovar ponúka. Jeho údržba je veľmi jednoduchá. Aj cena kávových zŕn, ktoré tento kávovar používa je nízka. Určite je to dobrá dlhodobá voľba.

Kávovar Delonghi ECAM 45.760 recenzia
5 (100%) 2 hlasov

Kávovar Delonghi ECAM 45.760

849
Kávovar Delonghi ECAM 45.760
9.74

Cena

10/10

  Dizajn

  10/10

   Ovládateľnosť

   10/10

    Údržba

    10/10

     Chuť kávy

     10/10

      Výhody

      • Samoúdržba, nie je potrebné sa oň veľmi starať
      • Jednoduché ovládanie
      • Vysoko kvalitná káva
      • Veľký objem nádoby na vodu
      • Veľký zásobník na kávu

      Nevýhody

      • Nie tak rýchly ako ,,manuálne´´ espresso
      • Robustnejší

      Share on Facebook      Similar Posts
      Kávovar Delonghi EC 680
      Kávovar Delonghi EC 680
      Delonghi EC 680 Dedica Espresso  Ak hľadáte jednoduchú cestu, ako si pripraviť tradičné espresso v pohodlí Vášho domova, potom Delonghi...
      Pákový kávovar Philips HD8821 09
      Pákový kávovar Philips HD8821 09
      Kávovar Philips HD8821 09  Firma Philips je stálicou na trhu s elektronikou. Bola založená už v roku 1891. Jedná sa...
      Kávovar Delonghi ECAM 22110B
      Kávovar Delonghi ECAM 22110B
      Delonghi ECAM 22110B Kávovar Delonghi ECAM 22110B predstavuje nové možnosti vo svete kávy. Tento talian patrí v triede 300 €...

      19 komentárov

      • Petrik píše:

       +Elegantné prevedenie
       +Možnosť nastavenia veľkostí kávy
       +Intenzity kávy
       +Automatické čistenie trisky na mieko
       -zatial nič

       Zatiaľ to vyzerá na kvalitnú mašinku s veľkým množstvom prednastavených káv, možnosťou naprogramovania vlastnej kávy, s automatickým čistením všetkého. Vlastne bez údržby.

      • Ivan Mikuš píše:

       Cena

       9.2

       Dizajn

       10

       Ovládateľnosť

       10

       Údržba

       10

       Chuť kávy

       10

       vyborny automat, velke mnozstvo druhov kavy a veľkosti, automaticke cistenie, perfektny dizajn

      • Joggi23 píše:

       Cena

       7.1

       Dizajn

       7.5

       Ovládateľnosť

       10

       Údržba

       10

       Chuť kávy

       10

       S vyrobkom som spokojna. Odporucam ho kazdemu kto si rad pochutna na kvalitnej kave. S vyrobkom sa dobre manipuluje.

       Plusy:
       +Vyborna kava a kapucina

       Nevýhody:
       -Cena
       -zvýšená spotreba kávy a mlieka

      • buldog77 píše:

       Cena

       9.2

       Dizajn

       10

       Ovládateľnosť

       10

       Údržba

       10

       Chuť kávy

       10

       intuitivne ovladanie, skvely dizajn, robi vybornu kavu, predtym som mala Saeco, ale tento je lepsi

      • paya píše:

       môj najbľúbenejší kolega v ofiice
       plusy:
       +skvelá chuť kávy
       +všetko je automatické
       +tichý chod

       mínusy:
       -zatial nič

      • Dominika Petričiaková píše:

       Cena

       9.1

       Dizajn

       9.2

       Ovládateľnosť

       8.9

       Údržba

       10

       Chuť kávy

       10

       Kvalita, ľahká obsluha, široké spektrum funkcií, na mňa pomerne zložité ovládanie 🙂 Kávovar predstavuje úplne všetko, čo som od neho očakávala. Manuál je síce trošku zdhĺhavý, ale samotná obsluha je jednoduchá je jednoduchá a intuitívna. Dizajn aj veľkosť produktu sú ideálne. Osobne som potešená informáciami, ktoré kávovar zobrazuje na displeji. Vždy si vypýta čo potrebuje. Pri mletí kávy je trošku hlučný, ale s tým sa pri mletí počíta.

      • MikiLa píše:

       Cena

       10

       Dizajn

       10

       Ovládateľnosť

       10

       Údržba

       10

       Chuť kávy

       10

       elegantné prevedenie, možnosť nastavenia veľkosti kávy, intenzity kávy, automatické čistenie trisky na mlieko. Zatiaľ to vyzerá na kvalitnú mašinku s veľkým množstvom prednastavených káv, možnosťou naprogramovania vlastnej kávy, s automatickým čistením všetkého. Vlastne bez údržby. Produkt odporúčam!!!

      • Lucia Poniščiakova píše:

       Cena

       9.7

       Dizajn

       9.7

       Ovládateľnosť

       9.5

       Údržba

       10

       Chuť kávy

       10

       Jednoduchá obsluha a plno užitočných funkcií. Nedostatočný zásobník na vodu… alebo nam tak veľmi chutí? Vynikajúci produkt, odporúčam!

      • Lukas Stenko píše:

       Cena

       10

       Dizajn

       10

       Ovládateľnosť

       10

       Údržba

       10

       Chuť kávy

       10

       Som spokojný

      • Stanislav píše:

       Cena

       9.7

       Dizajn

       10

       Ovládateľnosť

       10

       Údržba

       10

       Chuť kávy

       10

       Je to najlepší kávovar aký sme doteraz mali a vyskúšali v tejto cenovej úrovni.

       Plusy:
       -Robí dobrú kávu, dá sa prispôsobiť svojej chuti, má pekný dizajn, slovenský display, viete čo sa deje a ako nastaviť programy

       Mínusy:
       -dosť zložitá údržba a cena by mohla byť nižšia

      • Peter Kožienka píše:

       Cena

       8.8

       Dizajn

       9.4

       Ovládateľnosť

       10

       Údržba

       8.7

       Chuť kávy

       10

       káva perfektná, ľahká manipulácia, veľký výber nápojov, vrelo odporúčam

      • kvajo píše:

       Cena

       7.1

       Dizajn

       10

       Ovládateľnosť

       10

       Údržba

       8.8

       Chuť kávy

       10

       Super mašinka, veľa možností nastavení. Tichý chod počas celej prípravy. Široké možnosti nastavení a druhov kávy. Jediný mínus je len tá cena inak nič. Určite odporúčam.

      • Peter45 píše:

       Cena

       7.7

       Dizajn

       9.6

       Ovládateľnosť

       10

       Údržba

       9.7

       Chuť kávy

       10

       vyborna kava a kapucina, skoda tej vyssej ceny. S vyrobkom som spojny. Odporucam ho kazdemu kto si rad pochutna na kvalitnej kave. S vyrobkom sa dobre manipuluje 🙂

      • L@mbo píše:

       Zatial mimoriadne spokojny

       Výhody:
       -Jednoducha obsluha
       -Menu v slovencine
       -Lahke cistenie
       -Lahka priprava roznych tipov kávy

       Nevýhody:
       Zatial som nezistil

      • Sampo píše:

       Cena

       9.3

       Dizajn

       10

       Ovládateľnosť

       10

       Údržba

       9.7

       Chuť kávy

       10

       Všetko je automatické, návod je prehľadný a tým pádom je jednoduché všetko. Tento produkt som si vybral poďla parametrov a som s ním veľmi spokojný. Kávovar som si zakúpil v TPD. Aj keď sa nám výrazne zvýšila spotreba kávy vo firme, všetci sú spokojní. Tento výrobok môžem len odporučiť. Nastavenie je veľmi jednoduché a keď postupujete podľa návodu, tak aj rýchle.

      • Nikučič píše:

       Cena

       9.2

       Dizajn

       10

       Ovládateľnosť

       10

       Údržba

       10

       Chuť kávy

       10

       Drahší, ale kvalitný kávovar. Obsluha je jednoduchá, pripravená káva výborná, mliečna pena pevná.

      • GORGI píše:

       Cena

       8.3

       Dizajn

       9.2

       Ovládateľnosť

       10

       Údržba

       10

       Chuť kávy

       8.6

       +Mám ho týždeň.Max.spokojnosť.Laté je božské, káva ešte lepšia.Přemýšľal som ešte nad Delonghi 29.660 je sice nnovší a menší,ale teraz som rád, že mám ECAM 45.760 W je krajší a má o trošku lepšie ovládanie.

      • Bičko43 píše:

       Cena

       8.1

       Dizajn

       10

       Ovládateľnosť

       9.4

       Údržba

       9.8

       Chuť kávy

       9.1

       +výborná káva
       +robí skutočne luxusnú penu
       + jednoduché nastavenie rôznych druhov káv
       +jednoduchá obsluha i čištenie
       +rychlá príprava

       -nic mě nenapadá

       rozhodne neľutujeme kúpu a sme s ním veľmi spokojní, odporúčame ho, stojí za to aj keď je trošku drahší, pôvodne sme chceli počkať kým nám kľakne predchádzajúci Melitta, ale teraz sme rádi, že sme si ho zakúpili.

      • Michal Sálus píše:

       Cena

       7.1

       Dizajn

       8.1

       Ovládateľnosť

       10

       Údržba

       10

       Chuť kávy

       9.3

       rýchlo sa nahreje, jednoduchá údržba a ovládanie- Odporúčam!
       Ďakujem za pomoc pri výbere kávovaru

      Vaše hodnotenie


      Name (required)

      Email (required)

      Website

      Potvrďte že nie ste robot *