Kávovar Delonghi EC 680

Kávovar Delonghi EC 680

Delonghi EC 680 Dedica Espresso

 Ak hľadáte jednoduchú cestu, ako si pripraviť tradičné espresso v pohodlí Vášho domova, potom Delonghi EC 680 stojí za zváženie. Prináša espresso s bohatou penou a manuálny, samoovládateľný systém Vám pomôže vytvoriť hrubú, chutnú penu zmiešaním vody, vzduchu a mlieka v presných pomeroch. Tento kávovar môže byť taktiež použitý pri príprave Long Blacks, Americanos, či Vášho obľúbeného čaju, keď práve nemáte chuť na espresso.

Rozmery30,5 x 14,9x 33 cm
Hmotnosť4 kg
Objem zásobníka na vodu1,2 l
Tlak čerpadla15 barov
MlynčekNie

Viac technických informácií

 

Kávovaru chýbajú nejaké zvončeky, ktoré sa vyskytujú pri väčších kávovaroch. Ponúka ale priestor na vrchu kávovaru, čo Vás posmelí do prípravy espressa namiesto jeho kúpy v kaviarni naproti. Ak máte 5 eur na deň, ktoré neváhate za espresso obetovať, potom je pre Vás tento kávovar na espresso ako stvorený. Síce je jeho cena trocha vyššia, ale rýchlo sa Vám peniaze vrátia !

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop Tpd.sk ponúka kávovar Delonghi EC 680 s dopravou zdarma za najvýhodnejšiu cenu.

  Viac Informácii

Bolo by skvelé, ak by kávovar mal vstavaný mlynček, ale ten sa vyskytuje iba u väčších kávovarov. A presne to je jeho veľkou výhodou. Veľkosť ! Ak sa chcete o tomto kávovare na espresso dozvedieť viac, čítajte ďalej.

kávovar Delonghi EC 680

Veľkosť kávovaru Delonghi EC 680

Ak je pre Vás priestor vo vašej kuchyni vzácny, tak si tento kávovar na espresso zamilujete. Je to solídna mašina, ktorá zaberá len asi 15 cm na šírku a 33 cm na dĺžku a výšku. Je tak malý, že sa vojde aj do kuchynky na lodi či hausboate , alebo všade tam, kde je potrebné šetriť priestorom. Ak ale chcete pripravovať drinky pre veľké masy ľudí, mali by ste radšej zvoliť väčší model.

kávovar Delonghi EC 680

Atraktívny dizajn

Často sa hovorí, že nie je všetko zlato, čo sa blyští, ale v tomto prípade to tak nie je. Skvelý dizajn je doplnený výbornými funkciami. Povrch z nehrdzavejúcej ocele vyzerá veľmi moderne, ľahko sa čistí a celkový dojem z kávovaru je maximálne pozitívny. Nie je preto prekvapením, že tento kávovar bol dizajnovaný v Taliansku

kávovar Delonghi EC 68015 barová pumpa Vám pomôže pripraviť kvalitné espresso

Ak ste ešte nemali šťastie vidieť takýto kávovar v akcii, vôňa čerstvo pripraveného espressa priamo pred Vašimi očami Vám vyrazí dych ! Kvôli 15 barovej pumpe kávovar pripraví veľmi chutné espresso s vrstvou príjemnej smotany. Netreba ale zabúdať, že je dôležité, aké zrná používate. Neočakávajte skvelé výsledky ak nepoužívate kvalitné zrná.

kávovar Delonghi EC 680Programovateľné funkcie Delonghi EC 680

Jednou z najpraktickejších veci na tomto kávovare je určite možnosť naprogramovania prípravy jedného alebo dvoch dávok espressa. Programovanie môže spočiatku vyzerať zložito a môže byť mätúce. Na kávovare sú 3 tlačidlá, ktoré buď blikajú alebo svietia, v závislosti od toho, čo robíte. Radšej by som tam videl niečo jednoduchšie, ale otočné nastavovanie by dozaista pokazilo celý dizajn tohto kávovaru. Bol by to ale kompromis. Treba ale povedať, že som si mal lepšie prečítať manuál, pretože ten presne a podrobne opisuje ako toto zariadenie používať.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop Tpd.sk ponúka kávovar Delonghi EC 680 s dopravou zdarma za najvýhodnejšiu cenu.

  Viac Informácii


kávovar Delonghi EC 680Nahrievanie šálok

Otvory na vrchu kávovaru predohrejú Vaše šálky, a tak môžu Vaše drinky zostať dlhšie teplé. Horný okraj kávovaru je trocha zdvihnutý, aby zabránil pádu šálky. Na vrchu si môžete uskladniť 2 šálky a po použití ich vymeníte za iné. S touto funkciou, bude z Vás zasa o niečo lepší barman.

Pohotovostný režim

Kávovar Delonghi EC 680 šetrí energiu prepnutím sa do pohotovostného režimu po tom,  čo ho prestanete používať. Znamená to, že ho nemusíte vypínať, postará sa o seba sám.

 

kávovar Delonghi EC 680Šikovný speňovač

Tak ako aj iné kávovary na espresso, aj tento má zabudovaný speňovač , ale tento je trocha iný, ako na aké som zvyknutý. Je patentovaný spoločnosťou De´Longhi a používa špeciálnu technológiu na vytvorenie úžasnej, zamatovej peny, na ktorú s kúskom talentu môžete aj kresliť. Speňovanie s týmto kávovarom je o trocha jednoduchšie ako s inými, ktoré som testoval a páči sa mi, že speňovač sa ľahko čistí. Stačí ho na pár sekúnd ponoriť do hrnčeka s vodou, aby sa odstránili rôzne usadeniny mlieka a potom ho utrite s čistou utierkou.

Môžete použiť hocijaký pohár či džbán, ktorý mate po ruke na prípravu speneného mlieka, pretože tento kávovar nevyžaduje žiadne špeciálne navrhnuté poháre. Aj keď to nie je nevyhnutné, odporúčam použitie džbánu z nehrdzavejúcej ocele. Takto jednoducho zistíte, kedy je mlieko horúce a nenarobíte neporiadok pri prelievaní kvapaliny z jednej šálky do druhej bez použitia výpuste.

kávovar Delonghi EC 680Nádoba na vodu je v zadnej časti

Niektoré malé kávovary nemajú vyberateľné nádoby na vodu, čím sa ich plnenie stáva veľkou výzvou. Tento má ale nádobku vstavanú v zadnej časti a tak sa netreba báť, že rozlejete vodu po celom kávovare.

kávovar Delonghi EC 680Vysoko kvalitné filtre

Kávovar Delonghi EC 680 prináša vysoko kvalitný filtrovací systém, ktorý sa podobá na filtre, ktoré nájdeme na väčších a drahších kávovaroch. Používa klasický uzamykací mechanizmus, na ktorého uzamknutie potrebujete určitú silu a trocha ťažšie sa vyberá jednou rukou ak je kávovar stále horúci. To som ale vyriešil použitím kuchynskej chňapky, ktorou som uchytil kávovar, kým druhou rukou som vybral filtrovací systém.

Jednou z najväčších výhod tohto systému je, že sa dá vybrať a vložiť do iného kávovaru. Filter obsahuje dva rozdelené nádobky na jednu alebo na dve dávky espressa.

Funguje aj s kávovými zrnami

Mnoho kávovarov na espresso nemôže používať kávové zrná, ale tento kávovar je iný. Prinesie Vám kvalitné a chutné espresso aj s použitím zŕn. Samozrejme zrná musia byť čerstvé a kvalitné.

Pribalená praktická príručka

Musím to znova zopakovať, predtým ako začnete používať kávovar, prečítajte si príbalovú príručku. Ovládanie nie je síce zložité, ale poznanie každej drobnosti o kávovare ako napríklad programovateľnosť je dôležité. Príručka obsahuje aj nejaké recepty, ktoré Vám na začiatok určite pomôžu. A keď už naberiete určitú prax, potom sa už predstavivosti medze nekladú.

 

kávovar Delonghi EC 680

Praktické nástroje

Kávovar zahŕňa aj praktickú naberačku a aj  tzv. tamper (utláčadlo) na kávu. Tento kovový tamper Vám vydrží na veľmi dlhú dobu. A ak nie, môžete ho za pár € kúpiť v obchode s domácimi potrebami.

kávovar Delonghi EC 680Jednoducho sa čistí

Ak považujete rýchlu a jednoduchú údržbu za veľkú výhodu, tento kávovar je pre Vás ako uliaty. Výpusť kávovaru môže byť pri dlhšom kontakte s mliekom trocha lepkavá. Čistenie je ale veľmi jednoduché. Stačí ju opláchnuť čistou vodou. Filtre a držiaky na filtre môžu byť opláchnuté potom čo sú zvyšky z ich obsahu vyhodené do koša a povrch filtrov môžete vyčistiť s čističom na sklo alebo papierovými obrúskami.

Odkvapkávač, ktorý sa nachádza na spodnej časti kávovaru sa dá jednoducho vybrať a môže byť behom niekoľkých sekúnd umytý a vložený späť do kávovaru.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop Tpd.sk ponúka kávovar Delonghi EC 680 s dopravou zdarma za najvýhodnejšiu cenu.

  Viac Informácii

 

 

Delonghi EC 680

Delonghi EC 680
8.6

Cena

10/10

  Dizajn

  9/10

   Ovládateľnosť

   8/10

    Údržba

    8/10

     Chuť kávy

     9/10

      Výhody

      • štýlový barový dizajn
      • malé rozmery
      • variabilné nastavenia

      Nevýhody

      • žiadne

      Share on Facebook      Similar Posts
      Pákový kávovar Philips HD8821 09
      Pákový kávovar Philips HD8821 09
      Kávovar Philips HD8821 09  Firma Philips je stálicou na trhu s elektronikou. Bola založená už v roku 1891. Jedná sa...
      Kávovar Delonghi ECAM 22110B
      Kávovar Delonghi ECAM 22110B
      Delonghi ECAM 22110B Kávovar Delonghi ECAM 22110B predstavuje nové možnosti vo svete kávy. Tento talian patrí v triede 300 €...
      Pozrite sa na kávovar Delonghi EC850 a navždy si ho zamilujete
      Pozrite sa na kávovar Delonghi EC850 a navždy si ho zamilujete
       Kávovar Delonghi EC850 Firma Delonghi je známa výrobou kvalitných kávovarov, ktoré sú preplnené najmodernejšími funkciami, aby priniesli zákazníkom najkvalitnejšiu kávu....

      Zatial nebolo pridané žiadne hodnotenie.

      Vaše hodnotenie


      Name (required)

      Email (required)

      Website

      Potvrďte že nie ste robot *