Ako si vybrať kávovar?

Ako si vybrať kávovar?

Patríte aj Vy k ľudom, ktorí začínajú deň šálkou kávy? Nebaví Vás už klasická príprava, zdá sa Vám chuť kávy fádna? Uvažujete nad kúpou kávovaru, ktorý by tieto problémy vyriešil? Tak čítajte ďalej, pretože dnes si povieme všetko potrebné čo potrebujete vedieť pri kúpe kávovaru a dáme vám aj zopár našich tipov na záver ako si vybrať kávovar.

Kúpa kávovaru nieje každodennou udalosťou, preto je potrebné o to viac zvážiť všetky pre a proti a položiť si zopár otázok:

Aký je môj rozpočet?

Kávovar nieje lacná záležitosť. Poviete si: Veď na trhu je kopec kávovarov do 100 eur. Jedno príslovie však vraví: „Nie sme tak bohatí, aby sme si kupovali lacné veci“. U kávovarov to platí dvojnásobne. Nemôžte očakávať že káva pripravená 100 eurovým kávovarom bude chutiť tak lahodne ako káva z drahšieho profesionálneho prístroja. Odporúčame preto pri výbere radšej zainvestovať, ako potom ľutovať že sme si vybrali takpovediac „šmejda“.

Náš tip: Odporúčame Vám nakupovať v overených eshopoch Andreashop a TPD.sk kde ponúkajú bytové doplnky za najvýhodnejšie ceny.

Zístiť kde majú najlepšie ceny kávovarov

Koľko priestoru mám v kuchyni pre kávovar?

Kávovar je nielen šikovným pomocníkom pre mamičky, ale aj štýlovým dizajnovým doplnkom, ktorí dodá Vašej kuchyni šmrnc. Určite ho nebudete dennodenne prenášať zo špajze do kuchyne, keď dostanete chuť na kávu. Preto je potrebné mu vyčleniť stále miesto, kde budete mať prístup k elektrickej energii, Myslieť je treba aj na dopĺňanie kávy resp. kapsúl a vody. Potrebujete teda miesto pred, za aj nad kávovarom. Teda ak neuvažujete nad jednoduchým mokka kávovarom.  Najmenšie kávovary typu Dolce Gusto zaberú cca 25 x 25 cm, pri pákových a automatických kávovaroch sú rozmery o čosi väčšie. Nakoniec je tu kategória zabudovateľné kávovary, pri ktorých je potrebné ich zabudovať do kuchynskej linky.

Koľko času som ochotný obetovať príprave kávy a údržbe kávovaru?

coffee-break-1291381_1920

 

Príprava kvalitnej šálky kávy trvá určitý čas. Obzvlášť ak máte moka kávovar alebo pákový kávovar. Tu je potreba mletia kávových zŕn. Snažíme sa zomlieť čo najpresnejšie množstvo kávy, lebo prebytočná nevyužitá káva stráca na vzduchu svoju arómu. Ak nie ste náročný užívateľ určite si vystačíte si aj mletou balenou kávou.

Údržba a čistenie

Ak chceme aby nám kávovar dlho a kvalitne slúžil je nutné sa oňho starať a pravidelne ho čistiť. Automatické espressa majú samočistiace programy, kedy trúbkami preženú čistú vodu a Vás kávovar bude zasa čistý. Myslieť musíte aj na odvápňovanie, niektoré kávovary Vás na to upozornia sami, pri iných si to musíte ustrážiť Vy. Každá značka ma pritom vlastné odvápňovače ktoré odporúča používať.

Skúsenosti s prípravou kávy

Pripraviť dobré espreso, latte, capuccino nie je len tak. Potrebujete mať nejaké skúsenosti, prípadne si necháte poradiť baristom. V opačnom prípade Vám odporúčame zakúpiť si automatický kávovar. Ten pripraví Vami zvolenú kávu a Vy nebudete potrebovať žiadne vedomosti pre prípravu kávy, len stlačíte gombík. Potenciál kávových zŕn je využitý takmer na 100 %, takže káva bude minimálne tak dobrá ako vo Vašej obľúbenej kaviarni, ak nie lepšia.

 

Čo si všímať pri výbere kávovaru?

Ako si vybrať kávovar?

Kvalita použitého materiálu

Kvalita použitých materiálov sa odráža aj v konečnej cene produktu. Nerezové spracovanie je síce veľmi štýlové a odolné, no rovnako štýlové sú aj kávovary u umelom obale. Príkladom Vám môžu byť talianske kávovary Delonghi. Črevá kávovarov – parné systémy, trúbky sú samozrejme všade nerezové a nehrdzavejúce.

Mlynček

             mlynček

Veľmi dôležité pre prípravu kávy je správne zomletie kávy. Jemnosť mletie sa líši od kávy ku káve. Mlynček je teda podstatnou náležitosťou každého kávovaru. Dnešné kávovary disponujú kvalitnými kónickými mlynčekmi.

Najvhodnejšia na prípravu je čerstvo zomletá káva. Pretože mletím sa uvoľňuje špecifická aróma kávy, ktorá sa prenáša do samotnej kávy. Tu nastáva menší problém. Hlavne ak si potrpíte na kvalitu a pripravujete kávu z celých kávových zŕn.

 

Ak vlastníte pákový kávovar

Prípadne mokka kávovar potrebujete si zakúpiť naviac samostatný mlynček na kávu. Náklady naň sa sa pohybujú v desiatkach eur. Nie je to vysoká investícia. Naviac môžte si vybrať multifunkčný mlynček a mlieť aj mak,vločky, orechy atď. Pri príprave kávy sa môžu naskytnúť nasledovné situácie:

 • Káva vyteká príliš pomaly a jej chuť je príliš silná, káva príliš hustá, tak je káva namletá príliš najemno.
 • Káva vyteká príliš rýchle a jej chuť je slabá, nevýrazná, tak je káva namletá príliš na hrubo.
 • Káva vyteká primerane (pre prípravu pravého espressa to je 30 ml tekutiny za cca 25 sekúnd) a káva je aromatická a chutná, tak káva je namletá optimálne.

Ak vlastníte automatické espresso

Žiadny problém, stačí ak nasypete kávové zrná do zásobníka, ten už potom sám zomelie potrebné množstvo na prípravu Vašej kávy. Vy si len vyberiete na čo máte práve chuť, aké jednoduché.

 

Kávovary delíme do 4 kategórií:

 

Moka kávovary

moka kávovar

Ide o cenovo najdostupnejšie kávovary, ktoré Vám v pohodlí domova umožnia pripraviť si kávu „takmer ako v kaviarni“. Princíp fungovania je nasledovný:

 

moka kavovar, espreso, kavovar do 100 eur

Údržba tohto kávovaru je veľmi jednoduchá, stačí ho len opláchnuť čistou vodou. Nieje potreba používať saponáty, ktoré by iba zničili  kávový povlak, ktorý zabraňuje kontaktu vody s hliníkom. Príprave samotnej moka kávy sa budeme venovať v budúcom článku.

Náš tip: Odporúčame Vám nakupovať v overených eshopoch Andreashop a TPD.sk kde ponúkajú bytové doplnky za najvýhodnejšie ceny.

Zístiť kde majú najlepšie ceny kávovarov

Kapsulové kávovary

kávovar Nescafe Dolce Gusto Piccolo

 

Kto by nepoznal Dolce Gusto? Tieto kávovary sú malé, ich dizajn je precízny, ich farby rozžiaria každú kuchyňu. Jednoducho im nieje čo vytknúť. Obsluha takého to kávovaru je veľmi jednoduchá, len nalejete vodu do nádobky v zadnej stene kávovaru, vložíte do držiaka kapsulu s Vaším obľúbeným nápojom a tento sa už o všetko postará za Vás. Výhodou je široká ponuka kapsúl s rôznymi nápojmi. Na druhej strane je potrebné ich mať stále v zásobe, ak by ste dostali chuť na Váš nápoj. Bližšie sme sa venovali kapsulovým kávovarom v tomto článku.

 

 

 

Pákové kávovary

kávovar Catler ES 8013

Tak a dostávame sa k absolútnej špičke medzi kávovarmi. Ak si chcete pripraviť dokonalú kávu vrelo Vám odporúčame pákový kávovar. Pre začiatok budete síce potrebovať trocha cviku, ale časom si zaiste nebudete vedieť tento kávovar vynachváliť. Kónický mlynček pri týchto kávovaroch nieje samozrejmosťou ale jeho prípadná kúpa Vás nezruinuje.Taktiež budete potrebovať aj temper pre utláčanie kávy. Pri tomto kávovare sa určite s kávou vybláznite, sami si budete vedieť pripraviť kávu šitú na Vás.

 

Prečítajte si recenziu pákového kávovaru Catler ES 8013.

 

 

temper

 

Automatické kávovary

kávovar Delonghi ESAM 3000.B

 Dokonalé espresso

⊗ Kompaktné s penou orieškovej farby          ⊗ Vyvážená a dlhotrvajúca chuť
⊗ Husté a zaoblené telo                                 ⊗ Bohatá pražená aróma

Presné takéto espresso Vám automatický kávovar pripraví a nielen to. Možností je neúrekom: latte, cappuccino, či ristretto a mnoho ďalších a to iba jedným stlačením. Tieto kávovary sú úplnou špičkou v príprave kávy.  Vyznačujú sa kvalitným spracovaním, ulahodeným dizajnom, spoľahlivosťou. Súčasťou každého automatu je kónický mlynček ktorý pomelie len toľko kávy koľko je za potreby, navyše systém Tubeless zabezpečí aby v trúbkach neostala žiadna káva , Vy tak budete mať v šálke stále len to najčerstvejšie. Nastavte si každý nápoj podľa vlastnej chuti, vyskúšajte silnú, stredne silnú alebo jemnú arómu. Nastaviť si môžete i teplotu kávy (horúca, stredná alebo najnižšia teplota).

V tejto kategórii máme 2 typy kávovarov:

S integrovaným mliečnym systémom

kávovar Delonghi ESAM 4500

Mliečny systém automaticky načerpá mlieko z nádobky pre prípravu káv s mliekom. Pre čistenie mliečneho systému stačí len namiesto mlieka naliať vodu a nechať ju prejsť trubičkami.

S parnou tryskou

parna tryska

Manuálne si speníte mlieko podľa vašej chuti. Všetko to umožňuje parná tryska na boku kávovaru. Čistenie nie je potrebné.

 

Na trhu je nepreberné množstvo kávovarov a výber toho správneho pre Vás by bol určite žložitý.

Preto sme ich otestovali za Vás a ponúkame Vám na záver:

Veľké porovnanie kávovarov

 

TOP 13 Automatické kávovary

 

1. Kávovar Delonghi ECAM 22.110 B

kávovar delonghi

Výhody

 • rýchly štart
 • uvarenie kávy 45 sekúnd
 • štýl
 • tichý v porovnaní s inými kávovarmi
 • všetko čo potrebujete je dostupné spredu, netreba ho otáčať
 • možnosť nastaviť a zapamätať si vlastné esspresso
 • nízka spotreba energie

tlačidlo

Nevýhody

 • slabšia parná tryska


2.Delonghi ECAM 23.420

 kávovar Delonghi ECAM 23.420

 

Výhody

 • jednoduchosť obsluhy
 • slovenské menu
 • displej

Nevýhody

 • hlučnejší

tlačidlo

3. Kávovar Delonghi Magnifica ESAM 3000

kávovar Delonghi ESAM 3000.B

Výhody

 • automatické čistenie a odstraňovanie vodného kameňa
 • automatické vypnutie/ úspora energie
 • vyberateľná sparovacia jednotka
 • vhodné pre kávové zrná aj mletú kávu
 • nádobka na kávu s funkciou zachovania arómy
 • ukazovatele nedostatku vody a kávy
 • konštantná teplota kávy

 

tlačidlo

 

 

Nevýhody

 • žiadny digitálny displej
 • konzistencia napeneného mlieka nemôže byť stanovená individuálne

3. Kávovar SAECO HD8914/09

saeco

Výhody

 • vhodné pre kávové zrná aj mletú kávu
 • nádobka na kávu s funkciou zachovania arómy
 • automatické čistenie
 • pekný dizajn

 

 

 

Nevýhody

 • väčšie rozmery

 

 

tlačidlo

4. Kávovar Delonghi ECAM 45.760

kávovar DeLonghi ECAM 45.760

Výhody

 • Samo údržba, nie je potrebné sa oň starať
 • Jednoduché ovládanie
 • Vysoko kvalitná káva
 • Veľký objem nádoby na vodu
 • Veľký zásobník na kávu

Nevýhody

 • Nie tak rýchly ako ,,manuálne´´ espresso
 • Robustnejší

tlačidlo

5.Delonghi ECAM 25.462 B

kávovar delonghi ecam 25.462B

Výhody

 • lahodné mliečne nápoje
 • štýlový dizajn
 • jednoduché čistenie

Nevýhody

 • nádobka na mlieko z umelej hmoty

tlačidlo

6.Delonghi ECAM 21.117 SB

kávovar delonghi 21-117sb

Výhody

 • možnosť nastavenia množstva použitej kávy
 • jednoduché ovládanie
 • cena

Nevýhody

 • zložitý manuál

 

tlačidlo

7.Delonghi ESAM 6900

kávovar delonghi esam 6900

Výhody

 • kvalitne prepracovanie
 • plocha na ohrev šálok
 • super nádoba na horúcu čokoládu, rýchly postup prípravy
 • veľa možnosti mliečnych nápojov
 • možnosť voľby intenzity chute kávy
 • tlačidlo STOP  na okamžité zastavenie kávovaru

 

Nevýhody

 • vyššia cena, ktorá ale stojí zato

tlačidlo

8.Delonghi ECAM 28.465 M

delonghi ecam-28-465

Výhody

 • chutná káva i kapučíno
 • hustá mliečna pena
 • vysoká kvalita
 • moderné spracovanie

 

Nevýhody

 • žiadne

 

tlačidlo

9.Delonghi ECAM 22.110 SB

 

 

Immagini 568

Výhody

 • pomer cena kvalita
 • jednoduchá obsluha
 • vynikajúca káva
 • tichý mlynček

 

 

Nevýhody

 • častá výmena zmäkčovača vody

 

tlačidlo

10.Krups EA 8010

kávovar-krups-ea-8010

Výhody

 • Malý, šikovný, tichý, príjemný
 • Za tú cenu sa asi lepší kúpiť nedá
 • Dá sa nastaviť množstvo vody, od 20 až do 220 ml

 

Nevýhody

 • Predhrev šálok prakticky neexistujúci
 • Vodný filter nebol súčasťou balenia, hoci sa dal namontovať
 • Preklad návodu do slovenčiny má vážnu chybu na str. 59 dolu: naliať vodu tam, kde sa určite liať nesmie. Treba pozrieť do českého návodu, tam je to správne

 

tlačidlo

11.Krups EA 8298

kávovar krups EA 8298

Výhody

 

 • pekný dizajn
 • ku kávovaru je aj tester na tvrdosť vody, filter, prostriedok na vodný kameň
 • dobrý pomer cena/výkon

 

Nevýhody

 

 • zdĺhavejší a komplikovanejší prvotný proces uvedenia kávovaru do chod
 • mohli pripojiť trošku lepší obrázkový manuál, nakoľko keď ho idete dať do chodu a urobiť prvú kávu, musíte ísť štýlom pokus omyl, najmä čo sa capuccina týka

 

tlačidlo

12.Philips Saeco HD 8651/09

philips-saeco-hd-865109

Výhody

 • dobrá cena
 • jednoduchá obsluha
 • dobré speňovanie mlieka
 • keramický mlynček

 

Nevýhody

 • malá nádržka na vodu
 • malá nádržka odpad
 • dlhšie zahrievanie
 • časté preplachovanie trysiek

 

tlačidlo

13.JURA IMPRESSA F8 TFT

jura-impressa-f8-tft

Výhody

 • excelentná káva
 • pripraví všetky druhy káv
 • veľká nádržka na vody
 • kvalitné spracovanie prvkov

Nevýhody

 • žiadne

 

 

 

tlačidlo

TOP automatický kávovar podľa hodnotenia redakcie

Pákové kávovary

1.Delonghi EC 680

kávovar Delonghi EC 680

Výhody

 • štýlový barový dizajn
 • malé rozmery
 • variabilné nastavenia
 • nízka cena

 

Nevýhody

 • žiadne

tlačidlo

2.Delonghi EC 156 B

delonghi-ec-156b

Výhody

 • bohatá pena
 • pomer cena-kvalita veľmi dobrý
 • veľkosť (nezaberie polovicu kuchynskej dosky)
 • dobré technické vyhotovenie
 • jednoduchá manipulácia
 • espresso aj cappuccino chuťovo výborné

 

Nevýhody

 • trochu vyššia hlučnosť
 • nezmestí sa vyššia šálka
 • mala zásoba na vodu, kávičkáry ju budú dolievať často

 

tlačidlo

3.Delonghi EC 850

kávovar Delonghi EC850

Výhody

 • cena
 • možnosť vybrať si medzi mletou kávou alebo kávovými zrnami
 • protiprehrievací systém, ktorý zabezpečí, že káva je hotová veľmi rýchlo
 • vstavaný vodný filter pre skvalitnenie celkového dojmu z kávy
 • vyberateľná nádoba na mlieko pre ľahké doplnenie a čistenie
 • kvalita a všestrannosť
 • jednoduché používanie a údržba

Nevýhody

 • teplota pripravenej kávy by mohla byť trochu vyššia
 • nemožnosť pridania horúcej vody do kávy
 • nemožnosť nastavenia si veľkosti šálky

tlačidlo

4.Catler ES 8013

kávovar Catler ES 8013

Výhody

 • systém suchej kávy
 • veľká nádržka na vodu – 2 L
 • kvalita použitých materiálov
 • nastaviteľná sparovacia tryska
 • plocha na nahrievanie šálok

Nevýhody

 • väčšie rozmery
 • hmotnosť

tlačidlo

5.Electrolux EEA 111

electrolux-eea-111

Výhody

 • rýchle nahriatie
 • rýchla príprava kávy
 • výborná pena
 • dobra káva za pár sekúnd
 • jednoduchá obsluha
 • ľahké čistenie
 • pekný dizajn a dobré spracovanie

 

Nevýhody

 • trasie celý stroj počas prevádzky
 • lacné plasty

 

tlačidlo

6.Delonghi EC 820

delonghi-ec-820

Výhody

 • perfektne napení mlieko aj káva je úžasná
 • nehlučný
 • jednoduchý na ovládanie
 • rýchly ohrev vody
 • celokovová paka
 • nízka hlučnosť (trochu viac zahučí iba na začiatku robenia kávy)
 • ľahké čistenie odkvapovej nádobky a trysky na paru
 • ľahko dostupná nádobka na vodu
 • urobí dobrú kávu aj z podradnej kávy
 • milkshaker je super

 

Nevýhody

 • zohrieva vodu na väčšiu teplu, takže sme si museli zvyknúť na trosku horucejšie presso
 • vnútri páky nás prekvapili plastové „kanáliky“, cez ktoré sa kava rozdeľuje na dva prúdy
 • pľac na ohrievanie šálok veľmi nehreje

 

tlačidlo

7.Philips Saeco HD 8423/19

philips-saeco-hd-842319

Výhody

 • najmenšie rozmery z dostupných
 • nižšia cena
 • káva je výborná
 • ľahké ovládanie
 • jednoduchá údržba

 

Nevýhody

 • niektoré nedostatky v technickom riešení:
 • hlavný vypínač je zle dostupný
 • trosku hlučnejší,nič vážne

 

 

 

tlačidlo

8.Delonghi ECO 311 W

delonghi-eco-311-w

Výhody

 • prijemný retro dizajn
 • dobrá cena
 • nahrievacia plocha na šálky
 • vyberateľná nádrž na vodu
 • bojler z nerezovej ocele

 

Výhody

 • žiadne

 

tlačidlo

9.Delonghi ECOV 311 BG

delonghi-ecov-311-bg

Výhody

 • najväčšou prednosťou je vzhľad
 • chutná káva
 • dokonalá pena

 

Nevýhody

 • pri varení kávy hrkoce
 • pri vyklepávani kávového odpadu sa vyklepe aj sitko
 • tamper na kávovare je skôr na efekt nez na skutočné utlačenie kávy

 

tlačidlo

10.Delonghi ECO 311 R

delonghi-eco-311-r

Výhody

 • výborná káva s penou aj s mliekom
 • pomerne tichý chod
 • nie je problém aj s vyšším pohárom
 • jednoduchá obsluha, nič netreba čistiť
 • boli sme spokojní s kvalitou uvarenej kávy
 • kávička sa rýchlo spraví po zapnutí kávovaru
 • super našľahaná pena na capuccino

Nevýhody

 • je trošku hlučnejší, ale výhody to predčia

 

 

tlačidlo

11.Zelmer 13Z012

zelmer-13z012

Výhody

 • výborná káva
 • ľahká obsluha
 • veľká nádržka na vodu
 • za tú cenu až nadpriemerný výkon a komfort
 • rýchlo sa zohreje voda

Nevýhody

 • ohrievanie šálok v pohotovostnom režime neustále, ale dá sa to obísť otočením v pravo gombíka do polohy horúca voda a nemusíte odpájať kábel a hodiny ostanú nastavené
 • trocha hlasný, keď začína robiť kávu

 

tlačidlo

TOP Pákový kávovar podľa hodnotenia redakcie

TOP Kapsulové kávovary

1.Krups Nescafe Dolce Gusto Piccolo

kávovar Nescafe Dolce Gusto Piccolo

Výhody

 • jednoduché použitie
 • kompaktný dizajn
 • výškovo nastaviteľná platforma

Nevýhody

 • malá nádržka na vodu
 • nepraktické napĺňanie

tlačidlo

2.Bosch TAS 1252

bosch-tas-1252

Výhody

 • pekný dizajn
 • jednoduchá obsluha
 • primeraná cena
 • lacný kávovar,ale postačuje na domáce použitie

Nevýhody

 • trochu drahé kapsuly
 • z jednej kapsuly sa urobí málo kávy

 

 

tlačidlo

3.Krups KP 1201 CS

krups-kp-1201-cs

Výhody

 • šikovné rozmery
 • výborná kava
 • rýchlosť prípravy
 • skladnosť
 • nízka hlučnosť
 • kvalita za výhodnú cenu
 • veľmi kompaktné rozmery
 • jednoduché čistenie pod tečúcou vodou
 • funguje presne ako má
 • príjemný dizajn

Nevýhody

 • menšia nádržka na vodu
 • problém s odpadom keďže použité kapsule vytekajú
 • červený kábel
 • dávkuje málo vody, vždy treba pridať o jednu paličku viac

 

tlačidlo

4.Krups KP 1101

krups-kp-1101

Výhody

 • pekný vzhľad
 • bezproblémový chod prístroja, väčší zásobník na vodu a hlavne je vidieť množstvo vody v zásobníku, 0.8 l nádoba na vodu
 • moderný dizajn,
 • priemerná hlučnosť
 • ľahká obsluha

Nevýhody

 • chýba dávkovač vody
 • červený prívodný kábel

 

tlačidlo

5.Krups KP 1105

krups-kp-1105

Výhody

 • jednoduchá obsluha
 • pekný dizajn
 • rýchla príprava kávy
 • cez trysky ide teplá para, čím sa nezanášajú trysky kávou
 • dobre skladný – priestorovo nenáročný
 • bezúdržbový v dobrej cene

 

Nevýhody

 • žiadne

 

tlačidlo

6.BOSCH TAS 1254

bosch-tas-1254

Výhody

 • malý
 • ľahká obsluha
 • rýchla príprava nápojov
 • jednoduchá údržba
 • super cena
 • vhodný na domáce použitie

 

Výhody

 • obmedzený výber kapsúl
 • neexistuje zatiaľ žiadny mliečny nápoj pre tassimo bez cukru

 

tlačidlo

7.Krups KP 1108

krups-kp-1108

Výhody

 • pekný dizajn
 • jednoduchosť ovládania
 • dobrá káva
 • rôznorodosť ponuky

 

Nevýhody

 • hluk, kávovar doslova „hrkoce“ pri robení kávy

 

tlačidlo

8.Krups KP 1000

krups-kp-1000

Výhody

 • výborná cena
 • super kvalita
 • ľahké ovládanie
 • kompaktná veľkosť
 • rýchly
 • zaberá málo miesta
 • jednoduchý

 

Nevýhody

 • drahšie kapsule
 • manuálne zastavenie vody
 • na nie úplne rovnom povrchu trošku hlučnejší

 

tlačidlo

9.Bosch TAS 3202

bosch-tas-3202

Výhody

 • veľmi praktický
 • nádržka s objemom 0,8l
 • LED ukazovatele, ktoré informujú v akej fáze prípravy ste
 • funkcia Smart Start – jednoduchým stlačením prednej strany spotrebiča spustíte prípravu nápoja a zvyšok už je plne automatizovaný

Nevýhody

 • žiadne

 

tlačidlo

10.KRUPS KP 350B31

kávovar Nescafé Dolce Gusto

Výhody

 • úhľadné dotykové ovládanie
 • nastaviteľná platforma
 • neobvyklý dizajn

Nevýhody

 • nutnosť používať kapsule Dolce Gusto
 • malá nádržka na vodu

tlačidlo

11.Krups KP 1605 Genio 2 Automatic

krups-kp-1605-genio-2-automatic

Výhody

 • dobrá káva
 • rýchla príprava kávy
 • magnetický držiak kapsúl
 • automatické vypnutie: 5 min
 • malé rozmery
 • 7 možností nastavenia množstva vody

 

Nevýhody

 • nutnosť používať kapsule Dolce Gusto

 

tlačidlo

12.Bosch TAS 3203

bosch-tas-3203

Výhody

 • 40 druhov rôznych teplých nápojov
 • nápoje majú správnu veľkosť, teplotu ako aj čas varenia
 • funkcia SmartStart, kedy stačí k jeho ovládaniu iba stlačenie prednej strany spotrebiča
 • LED panel
 • automatické bezpečnostné vypnutie ako aj bezpečnostná poistka
 • vyberateľný zásobník na vodu má kapacitu 0,8 litra

 

Nevýhody

 • žiadne

 

tlačidlo

TOP kapsulový kávovar podľa hodnotenia redakcie

TOP Moka kávovary

1.Delonghi EMK 63

delonghi-emk-63

tlačidlo

2.Rommelsbacher EKO 364/E

rommelsbacher-eko-364

tlačidlo

3.Ariete 1358

ariete-1358

tlačidlo

4.Rommelsbacher EKO 366

rommelsbacher-eko-366

tlačidlo

Share on FacebookSimilar Posts
Ako sa obliecť pohodlne a sexy do kaviarne?
Ako sa obliecť pohodlne a sexy do kaviarne?
Ako sa obliecť pohodlne a sexy do kaviarne Oblečenie pomáha pomôcť ženám cítiť sebadôveru a posilnenie. Médiá ovládané mužmi stanovujú...
Ako si vybrať kávovar?
Ako si vybrať kávovar?
Ako si vybrať kávovar Väčšina šudí na celom svete začína svoj deň kávou. Pomáha im prekonať hlboké prebúdzanie ráno a...
Najlepšie kávovary vám zaručia zážitok z prípravy i pitia kávy
Najlepšie kávovary vám zaručia zážitok z prípravy i pitia kávy
  Kto má rád kávu, vie, že doma sa jednoducho nezaobíde bez kvalitného kávovaru. Nemusíte si lámať hlavu nad tým,...

2 komentáre

 • Marcela Semanova píše:

  Za mňa určite najlepšie sú automatické kávovary, aj ke´d niekedy je cena trošku vyššia

 • Fixa píše:

  Suhlasim, my mame doma uz roky hodnoteny Jura Impressa E8 a je to najlepsi kavovar aky sme mali, aj ked investicia je mozno vyssia, ale kvalita nepopisatelna, ako kavovaru tak aj uroven kavy samozrejme

Vaše hodnotenie


Name (required)

Email (required)

Website

Potvrďte že nie ste robot *